H3Tactical

Tritium je atom vodíku (H), který má v jádře kromě svého jediného protonu dva neutrony, přičemž jeho atomová hmotnost je téměř tři (3). Jeho chemický symbol je proto "H3". Tritium se vytváří přirozeně v horní atmosféře a jeho společná forma je ve vodě. Tritiový plyn se také vyrábí v reaktorech pro různé komerční účely.

 U náramkových hodinek je hermeticky uzavřený tritiový plyn v malých skleněných trubkách potažených fosforeskující barvou. Barva a plyn vytvářejí společně chemickou reakci, která vytváří trvalé barevné zářící světlo. Tritium používané v hodinkách má poločas rozpadu (T25) +/- 12,5 let. To je důvod, proč intenzita záření má často desetiletou zárukou, i když by může zůstat zářit až 25 let. V hodinkách H3TACTICAL je inovativní světelná technologie trigalight® vyrobená švýcarskou firmou MB Microtec AG. Tato světelná technologie je známá také jako H3TACTICAL H3-GTLS. GTLS je zkratka pro "Světelný zdroj plynu Tritium". V laických podmínkách jsou hodinky s touto technologií označovány jako hodinky H3 nebo hodinky Tritium H3. Duté sklo je vyráběno v různých formách podle přání zákazníka.

Tyto taktické tritiové hodinky září 100krát jasněji než hodinky s jiným osvětlovacím systémem. U hodinek H3TACTICAL s osvětlením H3-GTLS je záruka na osvětlení 10 let.

Je osvětlení Tritium H3 jasnější než jiné luminiscenční látky?

Pokud jde o jas, Tritium H3 vyniká ve srovnání s jinými luminiscenčními látkami používanými v hodinářském průmyslu. GTLS je téměř 100 krát jasnější než konvenční luminiscenční světlo.

Srovnání GTLS a Superluminova

Superluminova je luminiscence která v intenzitě světla GTLS překoná, ale časem rychle ztrácí svůj jas a po 5 nebo 10 minutách svítí GTLS jasněji než Superluminova.

Jsou hodinky Tritium H3 nebezpečnější kvůli radioaktivitě některých částí?

GTLS se aktivuje prostřednictvím radioaktivního tritia. Trubky mají jednu zásadní výhodu oproti luminiscencím aktivovaných tritiem. GTLS obsahuje malé množství radioaktivního tritia a to je hermeticky utěsněn ve skleněné trubici. Majitel hodinek H3Tactical s tritium technologií H3 nebude absorbovat žádnou radioaktivitu z tohoto světla.

"I kdyby se všechny trubičky v hodinkách rozbili na ráz a veškeré tritium tělo absorbovalo, tělo by bylo vystaveno expozici ozáření tisíckrát nižší, než je expozice přírodního záření, které je stejné jako při denní spotřebě jednoho banánu".

Koncem osmdesátých let se objevily luminiscenční látky aktivované tritiem. V době, kdy byl aktivován tritium sulfid zinečnatý, byl umístěn přímo na obličej hodinky buď štětcem nebo pneumatickým perem. Tato technologie se dnes již nepoužívá, protože nesplňuje požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví